Univerzitní konference k inovacím a start-upům „TAU Innovation Conference“

Vědecká diplomatka Delana Mikolášová se ve dnech 6. – 8. června 2016 zúčastnila třídenní mezinárodní konference TAU Innovation Conference, kterou zorganizovala Telavivská univerzita ve spolupráci se StarTAU, univerzitním centrem pro podporu podnikání, a Ramotem, univerzitním centrem pro technologický transfer. Konference nabídla šest specificky zaměřených business seminářů mj. k patentování duševního vlastnictví, analýze „exit strategií“ úspěšných start-upů či současných trendů na poli fundraisingu. V hlavním konferenčním panelu si pak návštěvníci konference měli možnost vyslechnout prezentace izraelských i zahraničních expertů z oblasti byznysu, kapitálových fondů či světa e-commerce. Na akci vystoupil například Moše Hogeg, tvůrce nejbezpečnějšího a zároveň nejdražšího chytrého telefonu současnosti Solaris, či Ze´ev Šetach, přední izraelský expert na kybernetickou bezpečnost. 
Na doprovodném veletrhu se prezentovala více než stovka nadějných start-upů, převážně vzešlých z prostředí Telavivské univerzity. Ramot, centrum pro technologický transfer, představil unikátní 3D prezentaci, prostřednictvím které měli návštěvníci možnost setkat se ve virtuálním světě se čtyřmi zajímavými vědci a inovátory z Telavivské univerzity. Součástí konference byla také soutěž o nejlepší start-up s názvem „Tel Aviv Start-up Challenge“. 
Podle Mikolášové může TAU Innovation Conference představovat zajímavou inspiraci pro české univerzity při posilování vazeb v ekosystému, kde se mohou potkat podnikatelské nápady vzešlé z univerzitního prostředí s potencionálními partnery a investory. „Oceňuji, že izraelští studenti i začínající podnikatelé jsou prakticky od počátku svých obchodních aktivit vedeni k tomu, aby se naučili svůj podnikatelský záměr zajímavým způsobem prezentovat před větším publikem. Sebedůvěra, soutěživost a otevřenost ke konstruktivní kritice tvoří klíč k podstatě izraelského start-up národa,“ uvedla Mikolášová. 
 

Sdílejte na: